Atrakcje władysławowo

to warto zobaczyć!

  • willa moja przystań
  • władysławowo
  • wczasy nad morzem
  • urlop nad bałykiem
  • pokoje gościnne
  • dom wczasowy
  • słone łąki

Władysławowo należy do jednych z największych i najbardziej znanych miejscowości turystycznych na polskim wybrzeżu.

Miasto Władysławowo  położone jest u nasady mierzei Helskiej, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. Władysławowo składa się z pięciu dzielnic: Cetniewo, Hallerowo, Śródmieście, Szotland i Żwirowa, w których znajdą Państwo duży wybór noclegów do wynajęcia. Turyści chętnie przyjeżdżają do Władysławowa dla morskiego klimatu z dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod powietrzem oraz piaszczystej i szerokiej plaży. Płytka Zatoka Pucka i odpowiednie wiatry stwarzają miłośnikom windsurfingu i kitesurfingu najlepsze warunki  do uprawiania tych sportów.

Największa atrakcja to morze i wspaniała plaża, ale warto również po dniu spędzonym na plaży odwiedzić kilka ciekawych miejsc, które przedstawiamy poniżej:

rezerwatSłone Łąki – przy głównej ścieżce rowerowej w dzielnicy Szotland, znajduje się Skwer nad Zatoką. Ścieżka edukacyjna poprowadzi nas przez historię dzielnicy, zamieszkiwanej kiedyś przez rybaków, którzy mieli tu bezpośredni dostęp do Zatoki Puckiej. Plac zabaw pozwoli na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Atrakcji można tu znaleźć sporo zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie można wjeżdżać rowerami ale tuż przy wejściu na skwer znajdują się stojaki, jest też gdzie zaparkować auto. Zaraz obok skweru długa kładka poprowadzi nas do krańca rezerwatu skąd mamy widok na łąki, zatokę i w oddali na wyłaniające się zza drzew miasto. Wzdłuż kładki rozstawione są tablice opisujące roślinność, zwierzęta występujące w rezerwacie. Dobra miejsce na odpoczynek i relaks np. w trakcie wypraw rowerowych wzdłuż zatoki Puckiej.

Kładka prowadząca do rezerwatu rozpoczyna się przy naszej Willi.

szotlandDom Rybaka – to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Obecnie to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. Mieści się tu również restauracja i charakterystyczna wysoka baszta z tarasem widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Władysławowo, przylądek Rozewie, morze, zatokę Pucką oraz Półwysep Helski.

willa moja przystańPort Władysławowo – port we Władysławowie służy przede wszystkim rybakom, ale chętnie korzystają także z niego turyści – spacerując po falochronie, płynąc statkiem na wycieczkowy rejs, czy kutrem na wędkarski połów dorsza.

władysławowoOcean Park we Władysławowie to atrakcja turystyczna pozwalająca na przyswojenie sobie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach. Ekspozycja została przygotowana z zachowaniem naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów.

wczasy nad morzemAleja Gwiazd Sportu – Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała ALEJA GWIAZD SPORTU.

urlop nad bałykiemCentralny Ośrodek Sportu CETNIEWO – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO to przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. Ale to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek z wieloma atrakcjami.

pokoje gościnneMuzeum Motyli – Prywatne Muzeum Motyli zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata.